Profesjonalne odzyskiwanie danych | Ram-serwis Profesjonalne Odzyskiwanie Danych
Profesjonalne Odzyskiwanie Danych

Pytania o odzyskiwanie danych

Jakiego rodzaju problemami utraty danych są Państwo w stanie się podjąć?


Mamy wszystkie narzędzia oraz niezbędne doświadczenie, aby wykonać usługę: odzyskiwanie danych. Nie jestesmy żadnymi pośrednikami tylko bezpośrednim wykonawcą usług odzyskania danych z uszkodzonych nośników danych. 
Nasza specjalność to przypadki uszkodzeń logicznych jak i również uszkodzenia elektronik PCB dysków po przepięciach elektrycznych czy też cięższe przypadki uszkodzeń mechanicznych typu: uszkodzenia głowic czy silników napędów talerzy itp. Wymiana uszkodzonych głowic dysku czy silnika napedu nie stanowi dla nas problemu.

 

Jakie są moje szanse na odzyskanie danych?


W większości przypadków, są realne szanse na odzyskanie danych ale uzależnione to jest od kilku dodatkowych czynników. Ważne jest czy po utracie danych dysk został odłączony od komputera w celu wyeliminowania ewentualnego nadpisywania danych. Czy po uszkodzeniu elektroniki dysk był wzbudzany elektronicznie, czy była podejmowana próba podmiany innej elektroniki z innego dysku.
Generalnie jest szansa na odzyskanie Państwa danych w około 80-85% uszkodzeń
.
 

Powiedziano mi, że moja utrata danych jest nieodwracalna. Czy to oznacza, że powinienem zapomnieć o nich?


Zalecamy uzyskanie drugiej opinii od nas, aby upewnić się.
Często otrzymujemy takie uszkodzone dyski po weryfikacjach od innych firm data recovery z informacją: Brak możliwości odzyskania danych. Udaje nam się takie dane odzyskać. A spróbować nie zaszkodzić. Proszę pamiętać że w przypadku braku możliwości odzyskania Państwa danych nie ponosicie żadnych kosztów wynikłych z diagnozy dysku poza kosztami przesyłki nośnika do naszego laboratorium. Jedynym przypadkiem płatnej diagnozy jest opcja gdy dysk został "otwarty" w innej firmie odzyskujacej dane lub przez informatyka czy "złotą rączkę"

 

Mam nadpisane dane, czy jest szansa na ich odzyskanie?


Nadpisanych danych nie uda się odzyskać jeżeli nadpisanie nastapiło na całej powierzchni dysku. 
W internecie oraz w innych firmach Data Recovery podawane są informacje nieprawdziwe informujące że: żeby wykasowac dane trzeba dokonać wielokrotnego zapisania nośnika najlepiej używając specjalnego algorytmu czy wzorca bitów. Jest to oczywista nieprawda. Dysk nawet nadpisany jeden raz nie odda już utraconych danych. Dane po takim zerowaniu czy nadpisywaniu są utracone na zawsze.

 

Co to jest uszkodzenie logiczne?


Przy uszkodzeniach logicznych objawem charakterystycznym jest pełna i bezbłędna detekcja nośnika w biosie i systemie operacyjnym na poziomie sprzętowym lecz nie jest widoczna część danych bądź całe wolumeny (partycje). Inaczej mówiąc dysk jest sprawny w 100% technicznie ale nie pozwala na podgląd danych tam zapisanych. Najczęstsze przypadki to: uszkodzenie tablicy alokacji plików, uszkodzenie sektorów startowych, przypadkowe skasowanie danych, usunięcie partycji, sformatowanie nośnika, działanie wirusów itp.
 

Co to jest uszkodzenie elektoniczne?


Przy uszkodzeniach elektronicznych najczęstszym objawem są widoczne uszkodzenia (spalenia) elementów elektronicznych nośnika choc nie zawsze, brak detekcji napędu w biosie przy jednocześnie całkowitym braku oznak pracy nośnika po podłączeniu napięcia. Inaczej opisując te uszkodzenie: dysk nie kręci talerzami mimo podania mu prawidłowego napięcia. Awarie elektroniczne powstają na wskutek uszkodzenia w pierwszej kolejności modułu elektroniki zewnętrznej. Najczęstszym tego powodem są przepięcia w sieci energetycznej, wyładowania atmosferyczne, zwarcia w komputerze bądź źle funkcjonujący zasilacz. Należy w tym miejscu podkreślić, iż zasilacz jest najbardziej krytycznym elementem przy tego rodzaju uszkodzeniach
 

Co to jest uszkodzenie mechaniczne?


Najczęstszym objawem występującym przy uszkodzeniach mechanicznych jest charakterystyczne stukanie ramienia głowic (pozycjonera) przy jednoczesnym braku detekcji napędu w biosie i systemie. Czasami taka detekcja występuje - lecz są to rzadkie przypadki. Do podstawowych czynników powodujących uszkodzenia mechaniczne należą: wstrząsy i uderzenia (często podczas pracy nośnika), zgniecenia, odkształcenia, temperatura która powoduje mikroodkształcenia termiczne prowadzące często do dekalibracji głowic lub platerów, uszkodzenia termiczne głowic oraz wysoka wilgoć. Większość dysków nie jest zamknięta hermetycznie!!! Do uszkodzeń mechanicznych zaliczamy także uszkodzenia zespołu napędowego czyli silnika lub łożyska oraz awarie powstałe w wyniku uszkodzenia elektroniki wewnętrznej.
 

Czy pobieracię opłaty diagnostyczne?


Nie pobieramy
opłaty za dokonanie diagnozy podstawowej uszkodzenia dysku.
Opłata diagnozy jest płatna w przypadku konieczności otwarcia dysku w komorze laminarnej.
Płatna diagnoza jest również w trybie przyśpieszonym czy ekspresowym za wyrażną zgodą właściciela dysku pobieramy opłatę. W tym przypadku weryfikacja uszkodzenia wykonywana jest natychmiast a właściciel nośnika danych nie musi czekać w kolejce na wynik diagnozy. Pozwala nam to na dokonanie próby odzyskania danych w okresie godzinnym a nie dziennym oczywiście jak uszkodzenie pozwala nam na tego rodzaju przyśpieszenie działań. Kolejny wyjątek był opisany już wyżej tz.: gdy dysk został "otwarty" w innej firmie. Konieczna jest wtedy weryfikacja rozszerzona oraz oczyszczenie nośnika danych.

 

W jaki sposób otrzymam moje odzyskane dane?


Dostępne opcje dostarczania danych odzyskanych to: zapis na pendrive, dostarczony przez klienta dysk lub nowy HDD zakupiony przez naszą firmę (opcja: za dopłatą)
 

Jak mogę zapobiec utracie danych?


Aby zapobiec utracie danych, ważne jest wykonanie kopii zapasowej danych regularnie w sieci lub lokalnie.
Kolejna istotna sprawą to prewencja. Okresowe sprawdzanie naszego sprzętu pod względem prawidłowości działania. Dla dysków wymagane jest monitorowanie parametrów S.M.A.R.T (Self-Monitoring, Analysis, and Reporting Technology) za pomocą darmowych programów dostepnych również na naszej witrynie w działe Programy. Ważne również jest zinstalowanie odpowiedniego oprogramowania antywirusowego! Dodatkowo, warto zakupić listwy przeciwprzepięciowe oraz tz.: UPS - system podtrzymujący napięcie podczas awarii zasilania sieci energetycznej. Sprzęt jest tak zaprojektowany, aby chronić komputer przed przepięciami energii elektrycznej i uderzenie pioruna itp. Sprawa często bagatelizowana przez użytkowników sprzętu informatycznego to odpowiednio wydajny zasilacz w komputerze. Zasialnie to podstawa bezpiecznego użytkowania sprzętu komputerowego. Zasilacz powinien być "markowy"

 

Dodatkowe uwagi do tematu utraty danych:


Jeżeli dysk zachowuje się podejrzanie, słychać dziwne dzwięki lub komputer "wiesza się" pokazując nam "niebieski ekran" Windowsa czy znikaja nam dane lub partycje należy niezwłocznie skontaktowac się z nami w celu dokonania analizy nośnika danych. Szybko wykryta awaria pozwoli nam dość łatwo więc i tanio odzyskać Państwa dane.
W przypadku utraty danych zalecamy wyłączenie komputera i do czasu zdiagnozowania problemu nie uruchamianie jego !!!

 

Komputer zabrudzony, nie serwisowany.
Foto: Komputer zabrudzony, nie serwisowany.

Zadzwoń i bezpłatnie skonsultuj swój problem
Całodobowa pomoc technicznatel. 692 106 189 - czynny 24h/7dni
Zadzwoń i poproś o rozmowę z technikiem.
Poradzimy Ci jak postępować a być może
uda się rozwiązać problem przez telefon.

Jeśli masz dodatkowe pytania - kliknij tutaj i Napisz do nas skonsultuj się z nami

 

 


SZYBKA REAKCJA

Najszybszy możliwy czas realizacji dostępny w dowolnym miejscu.

TECHNOLOGIA

Zaawansowany sprzęt i zastrzeżona technologia.

BEZPIECZEŃSTWO

Certyfikowane bezpieczeństwo odzyskiwania danych.

DOSTĘPNOŚĆ NASZEJ USŁUGI

Możliwość wykonania diagnozy nośnika w soboty jak również w niedziele czy dzień swiąteczny.

CZĘŚCI

Bogata baza części zamiennych do nośników danych.

DOŚWIADCZENIE

Wykfalifikowana kadra specjalistów z dużym i ciągle rozwijającym się doświadczeniem w branży data recovery.

ODZYSKIWANIE DANYCH

ODZYSKIWANIE DANYCH Z DYSKU TWARDEGO ODZYSKIWANIE DANYCH Z DYSKU TWARDEGO
ODZYSKIWANIE DANYCH ZDJĘĆ FOTOGRAFICZNYCH ODZYSKIWANIE DANYCH ZDJĘĆ FOTOGRAFICZNYCH
ODZYSKIWANIE DANYCH Z MacOS ODZYSKIWANIE DANYCH Z MacOS
ODZYSKIWANIE DANYCH Z SERWERÓW ODZYSKIWANIE DANYCH Z SERWERÓW
ODZYSKIWANIE DANYCH Z MACIERZY RAID ODZYSKIWANIE DANYCH Z MACIERZY RAID
ODZYSKIWANIE DANYCH Z DYSKU SSD ODZYSKIWANIE DANYCH Z DYSKU SSD

DLACZEGO WŁAŚNIE MY?

DOŚWIADCZENIE POPARTE LICZNYMI CERTYFIKATAMI
DOŚWIADCZENIE
Jesteśmy ekspertami i pasjonatami odzyskiwania danych. Nasze 18-letnie doświadczenie to gwarancja bezpieczeństwa Twoich danych.
SZYBKA DIAGNOZA
SZYBKA DIAGNOZA
Wiemy jak ważny może być dla Ciebie czas, dlatego oferujemy szybką diagnozę i krótki termin odzyskania danych.
BEZPŁATNA KONSULTACJA
BEZPŁATNA KONSULTACJA
Przekażemy Tobie wskazówki oraz porady jak najlepiej zabezpieczyć nośnik i jakie podjąć kroki, aby nie zwiększać uszkodzenia nośnika oraz utraty danych.
TWÓJ DYSK WYDAJE DZIWNE DZWIĘKI?
UTRACIŁEŚ WAŻNE DANE?

Skontaktuj się z nami już teraz.
Szybko i skutecznie usuniemy awarię każdego komputera.
Sprawdź i przekonaj się.
KLIENCI O NAS!
Klienci ocenili firmę "Ram-Serwis" na 4,9/5 poprzez 125 niezależnych opini.
Usługa odzyskania plików - , 2021-10-15 13:43:00
5/5
Bardzo jestem wdzięczny za okazaną pomoc w odzyskaniu danych z uszkodzonego dysku twardego. Panowie z Ram-serwis Odzyskiwanie Danych wykazali się dużym profesjonalizmem i uratowali moje zdjęcia z okresu 20 lat. Szybko, sprawnie i poza godzinami otwarcia firmy. Dwie inne firmy (wiem już że nie należy powierzać dysków w serwisach komputerowych) nie dały radę a wręcz tylko zaszkodziły. Cenne uwagi, miła obsługa i szybkość działania. POLECAM !!!!
Usługa odzyskania plików - , 2020-07-30 12:40:00
5/5
Ram-Serwis Odzyskiwanie danych poraz kolejny, chyba już 5, doskonale poradziło sobie z przypadkiem niemal beznadziejnym. Super komunikacja i czas realizacji zlecenia. I tradycyjnie w ludzkich pieniądzach. Dziękuję i polecam serdecznie.
Usługa odzyskania plików - , 2020-07-27 19:07:00
5/5
Firma świadcząca usługi na najwyższym poziomie, pełny profesjonalizm ! Bardzo dobry kontakt mailowy, informowanie klienta na bieżąco co do uszkodzeń i kosztów ! Krótkie terminy realizacji! Polecam Ram - serwis i ich profesjonalizm!!
Usługa odzyskania plików - , 2019-07-26 12:02:00
5/5
Profesjonalna, rzetelna firma. Duża troska o bezpieczeństwo powierzonych danych. Szybko zrealizowana usługa. Dane odzyskane w 100%. Dziękuję i polecam.
Wszystkie 125 opinii możesz przeczytać na stronie Opinie klientów o usługach odzyskiwania firmy Ram-Serwis
Ram-serwisOdzyskiwanie Danych Poland 61-655  Poznań Osiedle Na Murawie 13/4 NIP: 584-237-48-73 Tel. 692 106 189 - 24/h Tel. 608 160 108
Znajdziesz nas na: Ram-serwis Odzyskiwanie Danych
Mapy stron  sitemap

 

 

 

 

 

Ram-serwis Odzyskiwanie Danych specjalizuje się w usłudze profesjonalnego odzyskiwania danych. Podstawą naszej oferty jest odzyskiwanie utraconych danych z uszkodzonych dysków twardych
 oraz innych  nośników danych tj. dyski twarde, SSD, karty pamięci, SIM, pendrive, dyktafony  itp. W naszej firmie pracują specjaliści posiadający ogromną wiedzę w tej dziedzinie, którzy 
kochają to co robią i starają się pomóc każdemu z naszych klientów. Mamy świadomość że utrata ważnych danych jest dla naszych klientów poważnym problemem. Są to czasami zdjęcia dziecka
począwszy do narodzin lub zdjęcia z wakacji które już się nie powtórzą. Mogą to być również ważne dokumenty np. firmowe. Dlatego robimy wszystko co w naszej mocy aby zobaczyć uśmiech
zadowolonego klienta. Naszym mottem jest "KLIENT JEST NASZYM PRZYJACIELEM....", czego dowodem są liczne rekomendacje i podziękowania jakie otrzymaliśmy od naszych klientów.
Nasze laboratorium odzyskiwania danych wyposażone jest w sprzęt z najwyższej półki jaki jest w tej chwili dostępny. Posiadamy komorę laminarną (bez pyłową) pozwalającą na bezpieczne otwarcie
i pracę na otwartych nośnika danych. Jesteśmy oficjalnym partnerem firmy Western Digital oraz Seagate. Nasi  klienci mogą liczyć z naszej strony  na pełen profesjonalizm  pod względem
technicznym, pod względem kontaktu z klientem a co najważniejsze poufności danych która dla naszych klientów jest bardzo ważna. Na naszej stronie internetowej www.ram-serwis.pl znajdziecie
Państwo między innymi  cennik naszych usług, szczegółowe opisy różnych awarii nośników danych i wiele cennych rad dotyczących obsługi sprzętu komputerowego.
Jeśli macie Państwo problem z nośnikami danych, serdecznie zapraszamy do skorzystania z naszych usług, a wasz problem zostanie szybko rozwiązany.

 Motto: Jeden bajt wart sto słów a jeden plik może być bezcenny...                                                                                                   Skrypt Ver. SRS.L25s