Typowe przypadki

 Typowe przypadki

Oto kilka typowych przypadków opartych na przykładowych uszkodzeniach nośników danych. Nie są to dokładnie opisane zdarzenia jakie miały miejsce. Są to ogólne opisy co może spowodować awarię dysku. Zagrożenia wynikające z samodzielnego naprawiania mogą utrudnić ewentualne późniejsze odzyskanie danych. Są to właśnie typowe przypadki.

.

 Western Digital

Dysk z uszkodzoną elektroniką PCB, której silnik nie rozkręci się. Możesz spróbować użyć obcej elektroniki PCB tego samego modelu, ale faktem jest, że w większości ROM chipu dysków WD obecnie zawiera specjalne parametry o nazwie adaptives, które są unikalne dla danego dysku i nie może być zamienione bez odpowiedniego jej dostosowania. W rzeczywistości, nie tylko w Western Digital ale większości nowoczesnych dysków HDD dane adaptywne są  zapisane w ROM. Wynika to z wyższych gęstości i bardzo precyzyjnej mechaniki zastosowanej w dzisiejszej technologi budowy nośników danych.

.

 Maxtor

Twardy dysk obraca się , rekalibruje, ale w BIOS identyfikuje się z zerową pojemnością LBA. Identyfikacja dysku następuje pod fabrycznymi nazwami (Calypso, N40P, Saber itp) i zaraz po próbie uruchomienia występują błędy. Ten dysk ma uszkodzony tz.: translator. Translator jest częścią oprogramowania układowego SA dysku tz. firmware, który odpowiedzialny jest za przebudowę wewnętrznych CHS na adresowanie OS systemu. Korzystając z naszej wiedzy i doświadczenia jesteśmy w stanie uzyskać dostępu do systemu obszarze dysku, aby odbudować translator oraz inne moduły oprogramowania dysku. W rzeczywistości, dyski twarde wszystkich producentów mają problem z translacją. Objawy są zwykle podobne lub nawet takie same.

.

 Dyski Toshiba

Dysk z rodziny GAZ lub GAX z uszkodzonym łożyskiem. Silnik jest albo całkowicie oblepiony i sprawia, że słyszymy niewielkie tykanie / drapanie albo stara się talerze rozkręcić wydając głośne dźwięki. Normalnie większość firm odzyskujących dane dokonuje wymiany Plater na dobrym dysku i jest to jeden z najtrudniejszych, a tym samym i najdroższy sposób na odzyskanie danych. W tym przypadku mamy naszą technologię, która nie pociąga za sobą otwarcie dysku i sprawia, że tego rodzaju procedura jest łatwiejsza i tym samym tańsza. Inna przypadłość w tym przypadku wszystkich rodzin dysków Toshiba to uszkodzenia G-listy. I tu mamy odpowiednie technologiczne możliwości odzyskania danych w tego rodzaju przypadkach.

.

 HDD posiadający uszkodzone sektory na dysku

W każdym przypadku, gdy podczas próby odczytu danych twój dysk może zamilknąć, lub uruchomić się klikając i wydając dźwięki uderzenia, gdy trafi na uszkodzony obszar, może spowodować bardzo poważne uszkodzenia. Posiadając odpowiednie narzędzie można szybko i dokładnie odczytać dane ignorując uszkodzone sektory. To czasami może być jedyny sposób, aby odzyskać utracone dane.

.

 Dysk nie inicjuje się w BIOS i wydaje cykliczne uderzenia

Często dochodzi do zatrzymywania pracy silnika dysku. Występuje ten objaw cyklicznie.
Zwykle jest to oznaką uszkodzenia lub awarii głowic i oznacza to dysk musi być otwarty w klasie 100 clean room w celu wymiany ramienia głowic wraz z głowicami czytająco-zapisujących. Jest to skomplikowana procedury, która wymaga użycia specjalistycznego sprzętu.Tu konieczne jest również doświadczenie.

.

 Seagate 7200.11 identyfikuje się poprawnie w BIOS-ie, ale nie pokazuje pojemności

To jest typowe uszkodzenie firmware dysków Seagate. Usterka nazywana jako „czarna seria Seagate”
Jesteśmy w stanie pomóc Tobie naprawić ten problem za pomocą naszego specjalistycznego sprzętu do naprawy i odzyskiwania danych.

.

 Seagate 7200.11 dysk się poprawnie rozkręca i słychać kalibrację głowic ale nie inicjuje się w BIOS

To jest typowe uszkodzenie firmware dysków Seagate.
Tak zwana seria wadliwych dysków (czarna seria Seagate) z usterką CC
Jesteśmy w stanie pomóc każdemu kto się do nas zwróci o pomoc by naprawić ten problem za pomocą naszego specjalistycznego sprzętu.

.

 Dyski Seagate 5400.5, 5400.6 oraz 7200.3 i 7200.4, 7200.5 nie inicjuje się w BIOS, słychać kalibracje głowic

Dyski Seagate tych rodzin niestety ale ulegają coraz częściej uszkodzeń w obszarze oprogramowania układowego SA oraz z powodów słabej technologii wykonania podzespołów.
Jesteśmy w stanie odzyskać dane z tych przypadków: brak pojemności dysku (LBA) czy dysk nie jest całkowicie rozpoznawalny przez system (brak passport i brak ID) czy inne objawy niesprawności tych nośników danych.

.

UWAGA: Nie próbuj otwierać dysku w domu! – możesz uszkodzić powierzchnię magnetyczną talerzy a tym samym narazić się na wyższe koszta lub nieodwracalna utratę danych.

Widoczne na zdjeciu zapiłowanie powierzchni magnetycznej oraz poderwanie głowicy.