Studium przypadków

Typowe przypadki

Studium przypadków

Utrata danych zdarza się nawet najlepiej przygotowanym na taką okoliczność.
Może to mieć bardzo poważne skutki dla przedsiębiorstwa lub organizacji.
W większości sytuacji utracone informacje można odzyskać.
Co roku pomagamy przywrócić dane w ponad kilku tysięcy przypadków.

Studium przypadków uszkodzenia dysków twardych, weryfikacji i prób odzyskania danych przeprowadzanych w naszym laboratorium odzyskania danych.

Budowa dysków SSD

Przypadki dysków produkowanych przez Western Digital

Studium przypadków uszkodzeń dysków produkowanych przez Seagate, Maxtor, Samsung Toshiba i innych

Studium przypadków

Studium przypadków

.

Awaria dysku IBM Deskstar DTLA 305050

Ważne dane na dysku zostały utracone! Powód: Uszkodzenie powierzchni nośnika danych. Podczas pracy dysku nastąpiły zgrzyty i dysk odmówił posłuszeństwa. Niestety klient nasz ten fakt zbagatelizował. Po kilku próbach „naprawy” uszkodzonego nośnika danych dysk się uruchomił i po kłopocie… Po paru miesiącach ponowna awaria. Na nic zdały się prośby i zaklęcia. Dysk milczał. Na dodatek należy wspomnieć, że klient otworzył nośnik sam w domowych warunkach! Dysk trafił do naszego laboratorium. Po dokonaniu ekspertyzy ustaliliśmy uszkodzenie powierzchni obu talerzy dysku twardego i głowic. Niestety uszkodzenia były na tyle poważne, że niemożliwe stało się odzyskanie danych. Kopia bezpieczeństwa powinna być wykonana bezpośrednio po zaistnieniu pierwszej awarii dysku. Dysk powinien po tym fakcie trafić do serwisu w celu dokonania ekspertyzy. Tylko takie zachowanie uchroniło by użytkownika przed stratą danych. Nieznajomość zasad bezpieczeństwa przechowania danych, to główna przyczyna późniejszych kłopotów użytkowników sprzętu komputerowego.

.

Przepięcie…

Kolejny dzień, kolejna awaria. Komputer firmy wykonującej projekty budowlane w sobotni dzień odmówił posłuszeństwa. Dane które tkwiły na dysku FUJITSU MPE3136AT były potrzebne do skończenia zlecenia. Zespół Projektowy zgłosił się do RAM-SERWIS w celu odzyskania danych. Wstępna diagnoza wskazywała na uszkodzenie całego systemu komputerowego z powodu przepięcia w instalacji elektrycznej. Płyta główna, procesor, karta graficzna, zasilacz obudowy, CD-R oraz dysk twardy ucierpiały z powodu przepięcia. Dysk twardy w wyniku podjętych przez naszych specjalistów czynności naprawczych został doprowadzony do możliwości odczytu danych. Odzyskaliśmy całą zawartość projektów zgromadzonych na partycji z danymi (100% odzyskanych danych).

.

10 lat pracy i klapa!

Maxtor 4K040H2 – to kolejny nasz pacjent. Dziesięć lat pracy zapisanej w postaci elektronicznej na dysku twardym!. Dane były bardzo ważne i jak zawsze niepowtarzalne. Na szczęście dla klienta dysk trafił nienaruszony do naszego laboratorium. Ekspertyza wykazała uszkodzenia mechaniczne oraz spalony układ elektroniczny sterowania dyskiem. Po dokonanej analizie uszkodzenia przystąpiliśmy do właściwej procedury odzyskiwania danych. Po naprawieniu uszkodzenia 85% plików zapisanych na dysku zostało odzyskanych. Brakujące 15% danych na szczęście to był system operacyjny. Cenny materiał w postaci kilkunastu płyt CD-R trafił do rąk zadowolonego klienta.