O naszej firmie

O naszej firmie Ram-serwis Odzyskiwanie Danych

Kilka słów o nas...

O naszej firmie Ram-serwis Odzyskiwanie Danych – jesteśmy polską firmą specjalizującą się w usłudze profesjonalne odzyskiwanie danych. Dyski twarde uszkodzonych logicznie i fizycznie (uszkodzenia programowe, uszkodzenia elektroniki i mechaniki), macierzy RAID i serwerów NAS i skasowaniu danych. Gdynia, Gdańsk, Sopot i okolice, Poznań, Kraków, Łódź, Rzeszów, Warszawa, Olsztyn, Szczecin oraz cały obszar Polski to główne miejsce naszego działania.

Ale nie oznacza to że klienci z zagranicy z obszarów UE czy Europy, Azji lub Ameryki nie są obsługiwani przez nasze laboratorium. Nasze usługi odzyskiwania danych dostępne są dla wszystkich bez względu na obszar zamieszkania.
Wszystkim klientom oferujemy 24 godzinną pomoc 7 dni w tygodniu w zakresie: odzyskiwanie danych.

Naszym celem jest jak najszybsze odzyskanie danych utraconych bez względu na rodzaju uszkodzenia, typ nośnika czy system zapisu danych.

Nasza skuteczność odzyskiwania danych:

95% - w przypadkach uszkodzeń logicznych
99 % - w przypadkach uszkodzeń elektroniki dysku
93 % - w przypadkach mechanicznych uszkodzeń dysków

Nasze motto: Jeden bajt wart sto słów a jeden plik może być bezcenny...

  • Odzyskiwanie danych z dysków twardych IDE, SATA, SSD i micro SATA, SCSI, SAS, USB, 1,0', 1,8', 2,5' oraz 3,5' (HDD) komputerów stacjonarnych i przenośnych (laptop, notebook etc.) po sformatowaniu, skasowaniu, błędach oprogramowania układowego SA, uszkodzeniach elektronicznych i mechanicznych.
  • Odzyskiwanie danych z macierzy RAID wszystkich typów, serwerów NAS i innych
  • Przywracanie danych z Pendrive
  • Odzyskiwanie danych z karty pamięci do aparatu cyfrowych (Pamieci Flash)
  • Odzyskiwanie danych z pamięci: Compact Flash CF, MemoryStick (M2), Multimedia MMC, SecureDigital SD, inne
  • Odzyskiwanie danych z karty pamięci i SIM od telefonuów komórkowych
  • Odzyskanie zdjęć (jpg i inne) z dysku, odzyskanie zdjęć z aparatu, karty pamięci
  • Odzyskanie danych z odtwarzacza mp3, iPod, kart pamięci flash
  • Odzyskiwanie danych z innych typów nośników

.

Ram-serwis Odzyskiwanie Danych

Firma powstała w 2004 roku w wyniku przekształcenia firmy o profilu typowo serwisowym na profil DATA RECOVERY. Serwis już w latach 1996 wykonywał pierwsze udane usługi odzyskiwana danych. Siedziba firmy oraz laboratorium odzyskiwania danych mieści się w Poznaniu. Biuro Obsługi Klienta jest do Państwa usług pod adresem:

Ram-serwis Odzyskiwanie Danych
LABORATORIUM ODZYSKIWANIA DANYCH 
Osiedle Na Murawie 13B/4
61-655 Poznań
Tel. 692 106 189 czynny 24/7

Nasz oddział  w Poznaniu jest do Twojej dyspozycji!

Poznań! Stolica Wielkopolski – prężny ośrodek handlu i biznesu – to miasto z charakterem, wesołe i pełne optymizmu, o czym zaświadczają nawet miejskie autobusy i tramwaje – radośnie zielone. Poznań, zaprzyjaźniony ze swoimi mieszkańcami, bardzo lubi turystów, na których ma sprawdzone knyfy: wspaniałe zabytki z czasów Pierwszych Piastów czy słynne koziołki na ratuszowej wieży, Jezioro Maltańskie, nad którym latem można pojeździć na nartach, wesołe knajpki z międzynarodowym towarzystwem, Marcińskie rogale na listopadowe święto, a przede wszystkim niepowtarzalną atmosferę o każdej porze roku. Tutaj po prostu chce się wracać.

Czym jest dla nas odzyskiwanie danych?

To delikatna i skomplikowana sztuka wymagająca cierpliwości, precyzji i dużego zaangażowania. Wymaga również ciągłego pogłębiania wiedzy w obliczu rozwoju technologicznego nośników.
Technik pracujący nad uszkodzonym dyskiem nigdy nie zwraca uwagi na upływający czas dopóki nie rozwiąże problemu którego wynikiem jest odzyskanie danych.
Lata pracy, upór, dokształcanie się z czasem tworzą doświadczonego i perfekcyjnego technika gotowego na każde nawet najtrudniejsze wyzwanie .
Posiadanie narzędzi programowo-sprzętowych to nie wszystko.
Konieczne jest posiadanie ogromnej wiedzy pozwalającej na odpowiednie wykorzystanie tych narzędzi czyli znajomości budowy różnych dysków SSD, HDD, SSHD, SAS, umiejętność zdiagnozowania problemu i zastosowania odpowiednich narzędzi i tym samym odzyskania danych.
Utrata ważnych danych jest często poważnym problemem naszych klientów a naszym zadaniem jest pomoc w rozwiązaniu tego problemu i przywracanie uśmiechu często zrezygnowanemu już klientowi.
Ważne dane to nie tylko dane firmowe ale również prywatne, sentymentalne których jedyna wersja była właśnie na tym uszkodzonym dysku np. zdjęcia osób bliskich których już nie zobaczymy czy miejsc które zwiedziliśmy a są już nieosiągalne z różnych względów itp.

Masz awarię i potrzebujesz pomocy?

Jeżeli dla Ciebie odzyskanie danych z uszkodzonego dysku jest istotne prosimy nie uruchamiaj dysku po awarii.
Zapomnij o dobrych radach z internetu często osób nie mających wiedzy o odzyskiwaniu danych.
Otwieranie samodzielne dysków – dyski otwiera się w kabinach bezpyłowych -laminarnych.
Nie wymieniaj elektronik z innych obcych dysków.
Tego rodzaju ingerencje prowadzą do pogorszenia się stanu technicznego dysku a co za tym idzie droższej usługi, odzyskania części danych lub braku możliwości odzyskania danych.