Laboratorium

Laboratorium odzyskiwania danych

Diagnostyka uszkodzonych nośników danych to proces, który poprzedza odzyskiwanie danych. Jeśli zdecydujesz się na przesłanie swojego nośnika do naszego laboratorium odzyskiwania danych, możesz na nas liczyć. W profesjonalny sposób przywrócimy dane, które zostały utracone w wyniku awarii dysku. By poddać go diagnozie, skontaktuj się z naszym zespołem. Zajmujemy się diagnostyką i odzyskiwaniem danych z dysków dla klientów z całej Polski oraz zagranicy.

Laboratorium odzyskiwania danych

Ogólnopolskie Centrum Diagnostyki Dysków Twardych

W przypadku uszkodzeń fizycznych jedynym pewnym sposobem odzyskania danych jest skorzystanie z usług profesjonalnego laboratorium data recovery. Korzystanie z usług laboratorium RAM-SERWIS Odzyskiwanie Danych wiąże się z wymontowaniem i przesłaniem nośnika, z którego utracono.

 

Najlepsze rozwiązanie

 

Jest to z pewnością najlepsze rozwiązanie w najcięższych przypadkach utraty danych. Polscy specjaliści odzyskiwania danych należą do najlepszych na świecie. Polskie laboratoria odzyskiwania danych niczym nie różni się od tego typu miejsc w Europie Zachodniej, czy innym zakątku świata. Do naszego laboratorium trafiają w większości przypadki utraty danych spowodowane uszkodzeniami mechanicznymi nośników. W tego typu uszkodzeniach (mechanicznych) jest to jedyne rozwiązanie. W przypadkach logicznych uszkodzeń nośników proponujemy naszym klientom inne rozwiązania. Posiadamy specjalistyczny sprzęt gwarantujący pomoc przy uszkodzeniach nośników danych oraz oprogramowania specjalistyczne. Warto zaznaczyć, że trafiają do nas dyski, które przeszły już nawet kilka ekspertyz w innych firmach. Staramy się pomóc również w takich przypadkach, jednak nie możemy gwarantować, że dane zostaną odzyskane.

Nie zawsze możemy pomóc

Niestety, ale jest to spowodowane brakiem wiedzy poprzedników. Częste ingerencje we wnętrze dysku bez zachowania podstawowych i elementarnych zasad w procesie weryfikacji czy wymianie uszkodzonych części dysków.

Typowe zachowanie to próby odzyskania danych bezpośrednio z uszkodzonych dysków bez wykonania kopii sektorowej. Otwieranie dysku w warunkach dużego zapylenia. Brak komory laminarnej przy inspekcji dysku, czy korzystanie z tzn. programów ogólnodostępnych itp. Programów służących do odzyskiwania danych z uszkodzeń logicznych. Gdy dysk posiada uszkodzenia mechaniczne takich programów nie wolno używać.

 

Gdy stanie się to najgorsze….

Jeśli dojdzie do fizycznego uszkodzenia nośnika, lepiej nie działać na własną rękę. Diagnostyka dysków twardych, którą przeprowadzimy w naszym laboratorium odzyskiwania danych, pozwoli ustalić, jaki to jest rodzaj usterki. Ustalimy jaki sposób na odzyskiwanie danych z dysku w przypadku tego nośnika będzie najmniej inwazyjny i najbardziej skuteczny. W zakres naszych usług wchodzi diagnostyka dysku HDD, SAS, SSD, również dysków zewnętrznych USB. W razie problemów związanych z ich funkcjonowaniem zachęcamy Ciebie do kontaktu!

Dysk otwierany siłowo przez naszego klienta.

foto. Dysk otwierany siłowo przez naszego klienta.

Komora laminarna (clean room) klasy 100

foto. Komora laminarna (clean room) klasy 100

Acelab

ACELab

Salvationdata

SalvationDATA

xeltek