Odzyskiwanie danych z dysku twardego

Odzyskiwanie danych z macierzy RAID

Odzysk danych z macierzy RAID to usługa, która znajduje się w naszej ofercie. Jeśli utracono jakiekolwiek pliki właśnie z tego systemu, doszło do uszkodzenia logicznej struktury danych, skontaktuj się z naszym zespołem. Przekonasz się, że Ram-serwis Odzyskiwanie Danych. to miejsce, w którym dokładamy wszelkich starań, by odzyskiwanie danych przebiegło sprawnie.

Odzyskiwanie danych z macierzy RAID - QNAP serwer plików NAS 8 dysków SAS

Macierz dyskowa RAID

Macierz dyskowa RAID to fizyczne dyski. Widziane są one przez system jako jeden dysk logiczny lub kilka partycji roboczych. To właśnie dzięki temu rozwiązaniu urządzenie, które jest w nie wyposażone, sporo zyskuje na swojej wydajności. Nie można jednak zatrzymać się tylko na tej zalecie, gdyż przy okazji macierzy RAID występuje spora wada, jaką jest brak zabezpieczeń dla plików. Niekorzyści z tego płynące przejawiają się często pod postacią utraty danych, wskutek nieoczekiwanej dysfunkcji. Im większa liczba dysków zawartych w macierzy, tym bardziej ryzyko awarii wzrasta.

Odzyskiwanie danych z dysku RAID

Odzyskiwanie danych z macierzy RAID to zagadnienie, w którym jesteśmy specjalistami, gdyż możemy przywrócić stracone dane, na skutek każdego rodzaju uszkodzeń. Posiadamy niezbędne umiejętności, narzędzia programowe oraz specjalistyczny sprzęt. Nowoczesna technologia, w której posiadaniu jesteśmy, pozwala nam na sprawne odzyskiwanie danych z dysków każdego rodzaju macierzy RAID. Odzyskujemy również dane z takich pamięci masowych(serwerów plików) jak NAS i SAN. Nasi specjaliści dzięki wieloletniemu doświadczeniu, szybko są w stanie uporać się z tego typu problemami. Możesz spokojnie pozostawić w naszych rękach odzyskiwanie danych z macierzy RAID.

Typy macierzy RAID, dla których realizujemy odzyskiwanie danych

RAID 0, RAID 1, RAID 2, RAID 3, RAID 4, RAID 5, RAID 1E, RAID 6, RAID 5E, RAID 5EE, RAID ADG, RAID 0+1, RAID 10, RAID 50, RAID 51 i innych

Systemy plików zastosowanych w macierzach RAID

FAT, FAT32, EXFAT, NTFS, NTFS5, EXT 2/3/4, UFS, ZFS, XFS, HPFS, JFS, BTRFS, HFS, HFS+

Odzysk danych z dysków sieciowe NAS (Network Attached Storage).

Odzyskiwanie danych z dysków pamięci masowych SAN (Storage Area Network).

Przywracanie danych z dysków SCSI oraz SAS (Serial Attached SCSI).

 

Poza odzyskiwaniem danych z macierzy RAID w zakres naszych usług wchodzi także m.in. odzyskiwanie danych z dysku HDD, odzyskiwanie danych z dysku SSD i odzyskiwanie danych MacOS.