WD2000JS-00SGB0

Zlecenie uszkodzonego dysk Western Digital WD200JS po wymianie głowic w innym laboratorium

WD2000JS-00SGB0 po wymianie głowic.

Trafił do nas dysk WD2000JS-00SGB0 po wymianie głowic w innym laboratorium. Próba wymiany w poprzedniej firmie nie powiodła się. Klient zmuszony był poszukać innego wykonawcy zlecenia odzyskania danych. Dane były tak ważne że usługa została zrealizowana u nas w trybie przyśpieszonym. Nasza firma podjęła się temu wezwaniu. Wykonaliśmy weryfikację uszkodzonego nośnika danych, dysku twardego produkcji Western Digital 3,5 cala SATA 200GB z rodziny Hawk2.

Trafił do nas dysk WD2000JS-00SGB0 po wymianie głowic w innym laboratorium. Próba odzyskania danych w poprzedniej firmie nie powiodła się i klient zmuszony był poszukać innego wykonawcy zlecenia odzyskania danych. Dane zapisane na nośniku danych były tak ważne że zleceniodawca poprosił nas o wykonanie usługi w trybie przyśpieszonym. Weryfikacja wykazała uszkodzenie przedwzmacniacza głowic, dysk trafił do nas jako „otwarty” i po wymianie głowic ze skutkiem negatywnym z laboratorium jednej z firm z Częstochowy. Wykonaliśmy poprawki oraz testy podzespołów dysku wraz z testami głowic. Potwierdziły się nasze wstępne ustalenia. Dysk nie pracował poprawnie w zakresie zapisu – odczytu głowic oraz posiadął uszkodzoną elektronikę zewnętrzną. Dokonaliśmy wymiany elektroniki wraz z przeprogramowaniem ROM-u i uruchomiliśmy kolejne testy. Wynik kolejnych testów potwierdził uszkodzenie przedwzmacniacza jednej głowicy.

Dysk WD z błędnym mapowaniem głowic przygotowywany i testowany w celu wykonania próby odzyskania danych
Testy dysku wykazały uszkodzenie głowic nośnika danych. Wynik jest obiecujący i pozwalający na wykonanie próby wymiany głowic w celu odzyskania danych.
Dysk z prawidłowo zmapowanymi głowicami oraz z błedami w odczycie Strefy Serwisowej.

.

W między czasie trwały poszukiwania dysku dawcy ramienia głowic z kompatybilnym przedwzmacniaczem. Poszukiwania zostały zakończone pełnym powodzeniem.
Dawca głowic, dysk Western Digital WD2500JS-00SGB0 3,5 cala SATA 250GB z rodziny Hawk2 trafił do naszego laborattorium w 24 godziny od chwili rozpoczęcia zlecenia.

Dotarł do nas zakupiony dysk dawca głowic. Dysk bedzie testowany i sprawdzany pod względem kompatybilnosci głowic.

 Foto: dysk uszkodzony a poniżej dysk dawca głowic

.

Weryfikacja ustawień dysku dawcy wykazała zgodność rodziny, mapowania głowic, Firmware itp ważnych ustawień dysku. Co prawda dysk dawca głowic posiadał jedną głowicę więcej ale w trakcie procedury odzyskiwania danych ROM dysku nie pozwala na pracę tej dodatkowej głowicy. Mogliśmy przystapić do wykonania kopii FW oraz ROM-u dysku przed wymianą ramienia głowic. Cała procedura została zakończona i dysk trafił do kompory laminarnej.
Wymiana głowic nie stanowiła żadnego już problemu.

Uszkodzone głowice dysku WD2000JS-00SGB0. Głowice ściągane za pomocą odpowiedniego narzędzia.

 foto: pobrane głowice od dawcy

Zdjęte głowice z dysku dawcy WD2500JS-008GB0. Głowice ściągane za pomocą odpowiedniego narzędzia.

 foto: głowice pobrane

Dysk dawcy i dysk uszkodzony w komorze laminarnej. Wymiana uszkodzonych głowic w celu wykonania próby odzyskania danych.

 foto: dysk uszkodzony oraz dysk dawca w komorze laminarnej

Widok uszkodzonego ramienia głowic w komorze laminarnej.

 foto: uszkodzone ramię głowic po przeszczepie

.

Po procedurze wymiany ramienia głowic dysk uszkodzony po podłączeniu do karty diagnostycznej PC3000 UDMA i po przejściu testów głowic, sprawdzeniu Strefy Serwisowej oddał wszystkie dane w 100% jakie pierwotnie znajdowały się na nim zapisane przed awarią.