Odzyskiwanie danych z SSD

Odzyskiwanie danych z uszkodzonych dysków SSD

Odzyskiwanie danych z SSD

W laboratorium Ram-serwis Odzyskiwanie Danych opracowaliśmy nową technologicznie procedurę: Odzyskiwanie danych z uszkodzonych dysków SSD – SATAFIRM i SATABURN, która umożliwia szybsze przywracanie plików, skracając czas całego procesu nawet do 75 procent. Odzyskiwanie danych z dysków SSD z zerową lub nieprawidłową nazwą i pojemnością to najczęstsze przypadki uszkodzeń oprogramowania układowego SA lub degradacji komórek pamięci NAND. Diagnoza uszkodzenia trwa jeden dzień a pełna procedura wraz z odzyskaniem danych od 2 do 3 dni.

Jesteśmy w stanie zaoferować odzyskanie danych z uszkodzonych dysków SSD

 

Pomożemy Tobie odzyskać dane z niemal wszystkich głównych marek i producentów nośników SSD. Jako firma Data Recovery posiadamy własne laboratorium i wszystkie zlecenia wykonywane są przez naszą firmę. Odzyskiwanie danych z dysków SSD obejmuje procedurę wprowadzenie dysku do specjalnego trybu fabrycznego jądra (factory kernel mode). Następnie specjalistyczne oprogramowanie wprowadza specjalnie zaprojektowaną programowo ładowarkę do kontrolera pamięci.

Ten niestandardowy kod firmware pozwala nam bezpośrednio odczytywać informacje zapisaną w chipie NAND, odbudować logiczną tablicę translacji danych (Translator). Uzyskujemy to z  pomocą specjalnego trybu technologicznego w PC-3000 SSD Active Utilities. Pozwoli nam ta procedura wyodrębnić i odbudowywać oryginalne dane zapisane na dysku SSD z przed awarii.

Odzyskiwanie danych z uszkodzonych dysków SSD

Dyski SSD (Solid State Drive) są coraz popularniejsze wśród użytkowników komputerów i laptopów.

 

Ze względu na swoją szybkość działania, są one często wybierane do zastosowań domowych i biznesowych.

Niemniej jednak, tak jak w przypadku innych nośników danych, istnieje ryzyko utraty danych z powodu rożnych uszkodzeń. W takiej sytuacji konieczna jest fachowa naprawa i odzyskiwanie danych z uszkodzonych dysków SSD.

Odzyskiwanie danych z dysków SSD -SATAFIRM i SATABURN

.

 Naprawa i odzyskiwanie danych z uszkodzonych dysków SSD.

Odzyskiwanie danych z dysków SSD -SATAFIRM S10 i S11 oraz SATABURN wymaga specjalistycznej wiedzy i doświadczenia. Uszkodzenia mogą wynikać z różnych przyczyn. Takich jak uszkodzenie kontrolera, brak zasilania, błędne sektory, uszkodzenie komórki pamięci NAND oraz uszkodzenie oprogramowania układowego SA. Pomagamy w prawie wszystkich typach i rodzajach usterek dysków SSD.

W przypadku awarii dysku SSD nie powinno się podejmować działań naprawczych na własną rękę, ponieważ niewłaściwe działania mogą spowodować permanentne uszkodzenie nośnika.

Typowe uszkodzenia dysków SSD

Profesjonalna firma Ram-serwis zajmująca się odzyskiwanie danych z uszkodzonych dysków SSD. Typowe uszkodzenie dysku SSD z kontrolerem Phison 3111.
Dysk nie zgłasza się prawidłowi i podaje nazwę SATAFIRM S11, SATAFIRM S10 lub SATABURN.
Zajmujemy się odzyskiem danych z dysków SSD o interfejsie SATA, mSATA, PCIe M.2 NVMe M KEY, PCIe M.2 NVMe B+M KEY, M.2 SATA B+M KEY. Wykorzystujemy specjalistyczne narzędzia oraz technologie, które umożliwiają nam odzyskanie utraconych danych. Korzystamy z specjalistycznego sprzętu PC3000 Express SSD oraz z PC3000 Portable III SSD.

Oprogramowania służy do diagnozy dysków oraz odzyskiwania danych może odczytać dane z tego nośnika z uszkodzonych sektorów, a także zidentyfikować i naprawić uszkodzone oprogramowanie układowe SA i inne problemy. Fachowe podejście pozwala na maksymalne odzyskanie danych z uszkodzonego dysku SSD.

Odzyskiwanie danych z dysków SSD - SATAFIRM i SATABURN

.

 Co jesteśmy w stanie odzyskać z uszkodzonego nośnika?

Odzyskane dane z dysków SSD mogą obejmować pliki, dokumenty, bazy danych, zdjęcia, filmy oraz wiele innych typów plików. W przypadku, gdy istnieje potrzeba naprawy dysku SSD, ważne jest, aby skontaktować się z profesjonalną firmą odzyskującą dane. Specjaliści wykorzystują odpowiednie narzędzia, aby odzyskać wszystkie dane z dysku SSD, które zostały utracone z różnych przyczyn.

Wniosek jest taki, że naprawa i odzyskiwanie danych z dysków SSD jest skomplikowanym procesem. Wymaga specjalistycznego sprzętu, specjalistycznej wiedzy oraz dużego doświadczenia. Konieczne jest zwrócenie się o pomoc do profesjonalnej firmy odzyskującej dane. My posiadamy odpowiednie narzędzia i technologie, aby zapewnić maksymalne bezpieczeństwo podczas odzyskania danych z uszkodzonego dysku SSD.

Odzyskiwanie danych z SSD. Usterka Satafirm S11

Zlecenie: odzyskiwanie danych z dysku SSD Patriot

Nasz pacjent to dysk SSD który zgłasza się z nazwą SATAFIRM S11. Podaje prawidłową pojemność 256 GB. Oczywiście nie ma dostępu do danych na nim zapisanych. Kontroler zainstalowany w dysku to PHISON PS3111-s11.

Zlecenie wykonane na sprzęcie do odzyskiwania danych PC3000 Express SSD. Pierwszy etap to przełączenie dysku w tryb Safe Mode. Wgranie kompatybilnego loadera i przeszukanie tabel Strefy Serwisowej SA. Teraz przystępujemy do odbudowania Translatora dysku. Czas trwania 2 godziny. Udało nam się prawidłowo odbudować Translator i możemy przejść do budowy nowego zadania w programie Data Extractor.

Odczyt danych z uszkodzonego dysku SSD

Teraz możemy uzyskać dostęp do podzielonego na partycje dysku. Odszukanie właściwej partycji Windowsa pozwoli nam odczytać dane z $MFT oraz Index i odbudować logiczną strukturę danych. Pozostaje już tylko przejrzeć zawartość dysku i wybrać interesujące naszego klienta dane. Mapowanie katalogów wraz z plikami to kolejny etap odzyskiwania zawartości dysku SSD. Skopiowanie odzyskanych danych na dysk zewnętrzny zakończy zlecenie. Opis w wielkim skrócie. Napotkaliśmy na pamięciach NAND dużo uszkodzonych komórek. Ale udało nam się odzyskać wszystkie ważne dla klienta dane.

Odzyskiwanie danych z uszkodzonych dysków SSD-Wgranie loadera dysku
Uruchomienie dysku w trybie safe mode
Skanowanie strefy serwisowej
Odbudowa Translatora dysku
Odczyt danych w Data Extractor
Odczyt tabel MFT
Budowa partycji NTFS
Odbudowana logiczna struktura danych

Poza odzyskiwaniem danych z dysków SSD w zakres naszych usług wchodzi także m.in.

odzyskiwanie danych z dysku HDD,
odzyskiwanie danych z macierzy RAID
odzyskiwanie danych MacOS
.