Odzyskiwanie danych

Odzyskiwanie danych

Odzyskiwanie danych z uszkodzonego dysku komputera HDD, hybrydowego dysku SSHD, SSD, IDE, SATA, SAS, micro SATA. Z dysków przenośnych USB, z dysków MacOS, serwera plików NAS, macierzy RAID, kart pamięci SD. Właśnie to należy do naszych zadań w Ram-serwis Odzyskiwanie Danych. Posiadamy nowoczesny i specjalistyczny sprzęt i wiedzę w procesie odzyskiwanie danych z różnych dysku SSD.

Odzyskiwanie danych

Zaufaj naszemu doświadczeniu

Posiadamy autoryzację i certyfikaty producentów dysków Seagate oraz Western Digital.

Jeżeli dysk wydaje dziwne dźwięki, bezsprzecznie wyłącz komputer i nie próbuj uruchamiać go ponownie. Jeśli nie masz pojęcia, co zrobić i prawdopodobnie nie znasz się na sprzęcie — nie rób nic. Pamiętaj, że każde włączenie komputera z uszkodzonym mechanicznie lub elektrycznie dyskiem, może powodować jeszcze bardziej dalszą destrukcję danych na nim zapisanych. Ryzykujesz powiększeniem rozmiaru szkody, próbując naprawić błąd we własnym zakresie. Odzyskiwanie danych to proces, który lepiej powierzyć profesjonalistom. Jeżeli komputer nie uruchamia się lub podejrzewasz, że dane zostały skasowane, to unikaj:

  • Wpadania w panikę.
  • Jeżeli to możliwe to wykonaj kopię bezpieczeństwa i wyłącz komputer.
  • Ponownego uruchamiania komputera.
  • Instalowania programów, zakładania nowych katalogów i wykonywania testów.
  • Otwierania dysku twardego i próbowania naprawiania go samodzielnie lub przez inne osoby.
  • Używania oprogramowania do automatycznego odzyskiwania danych.
Odzyskiwanie danych - wygięte i uszkodzone głowice
Odzyskiwanie danych - wyrwane głowice dysku Seagate
Proces odzyskiwania danych w trzech krokach

Odzyskiwanie danych z dysku Seagate 320 GB

Trafił do nas dysk Seagate 2,5 cala 320 GB z uszkodzonymi głowicami oraz drobnymi rysami na powierzchni talerzy. Niestety klient uszkodzony dysk kilkukrotnie uruchamiał. Później prawdopodobnie kilka razy dysk inicjował serwis komputerowy. Spowodowało to uszkodzenia na powierzchni magnetycznych w postaci rys. Uszkodzone głowice miały wielokrotnie kontakt z powierzchniami magnetycznymi. Pomimo wymiany uszkodzonych głowic nie udało nam się całkowicie zobrazować dysku. Sprawne kompatybilne głowice uległy uszkodzeniu. Nie było wyjścia jak wyszukać drugi dysku dawcę z kompatybilnymi głowicami.

Jesteśmy uparci ….

Druga próba odzyskania danych zakończyła się pozytywnie. Praca nad dyskiem trwała sześć dni. Sześć dni mapowaliśmy bloki danych plików i katalogów dysku. W konsekwencji wszystkie dane klienta udało nam się odzyskać w 100 procentach.
Jeżeli dane w uszkodzonym dysku są dla Ciebie ważne to prosimy nie uruchamiaj dysku po awarii.
Nie sugeruj się dobrymi radami z internetu często osób nie mających wiedzy o odzyskiwaniu danych.

Odzyskiwanie danych

Odzyskiwanie danych z dysku

Jeśli nie masz dostępu do swoich danych, zachowuj się spokojnie i szukaj wsparcia w profesjonalnych firmach odzyskujących danych — takich jak Ram-serwis Odzyskiwanie Danych. Nasza skuteczność wskazuje, że średnio w 3 przypadkach na 4 twoje dane można odzyskać. Laboratorium wyposażone w zaawansowany technologicznie sprzęt, świetnie wyszkoleni specjaliści pomagają w pozornie beznadziejnych przypadkach. W zakres naszych usług wchodzi m.in. odzyskiwanie danych z dysku HDD, odzyskiwanie danych z dysku SSD, odzyskiwania danych z macierzy RAID, odzyskiwanie danych z MacOS.

Aby odzyskać swoje dane z dysku po formacie lub jego uszkodzeniu wystarczy, że zrobisz trzy proste kroki:

Odzyskiwanie danych z dysku - Wymiana głowic w dysku Seagate 320 GB

Odzyskiwanie danych z dysku a koszt usługi

Odzyskujemy dane z partycji FAT12/16/32, NTFS, NTFS5 (created or updated by Windows 2000/XP/2003/Vista/serwer 2008), HFS/HFS+ (Macintosh). Z małego i dużego Endian z partycji UFS1/UFS2 (FreeBSD/OpenBSD/NetBSD/Solaris) oraz Ext2FS/Ext3FS (Linux). Cena odzyskiwania danych z zepsutego dysku zależy od rodzaju uszkodzenia, spośród których wyróżniamy logiczne, podzespołów elektroniki i mechanicznych. Po wcześniejszej weryfikacji zlecenia dokonamy analizy i ustalimy, jakie działania konieczne będą żeby odzyskać dane z uszkodzonego nośnika. A Ty podejmiesz decyzję, czy cena Ci odpowiada i z pewnością skorzystać z naszych usługi odzyskiwania danych z dysku HDD lub innego dysku wewnętrznego czy zewnętrznego.

Przy uszkodzeniach logicznych objawem charakterystycznym jest pełna i bezbłędna detekcja nośnika w biosie i systemie operacyjnym na poziomie sprzętowym lecz nie jest widoczna część danych bądź całe wolumeny (partycje). Najczęstsze przypadki to: uszkodzenie tablicy alokacji plików, uszkodzenie sektorów startowych, przypadkowe skasowanie danych, usunięcie partycji, sformatowanie nośnika, działanie wirusów itp.

Przy uszkodzeniach elektronicznych najczęstszym objawem są widoczne uszkodzenia (spalenia) elementów elektronicznych nośnika. Brak detekcji napędu w biosie przy jednocześnie całkowitym braku oznak pracy nośnika po podłączeniu napięcia. Awarie elektroniczne powstają na wskutek uszkodzenia w pierwszej kolejności modułu elektroniki zewnętrznej PCB. Najczęstszym tego powodem są przepięcia w sieci energetycznej, wyładowania atmosferyczne, zwarcia w komputerze bądź źle funkcjonujący zasilacz. Należy w tym miejscu podkreślić, iż zasilacz jest najbardziej krytycznym elementem przy tego rodzaju uszkodzeniach

Najczęstszym objawem występującym przy uszkodzeniach mechanicznych jest charakterystyczne stukanie ramienia głowic (pozycjonera). Jednocześnie następuje braku detekcji napędu w biosie i systemie. Czasami taka detekcja występuje – lecz są to rzadkie przypadki. Do podstawowych czynników powodujących uszkodzenia mechaniczne należą: wstrząsy i uderzenia (często podczas pracy nośnika). Zgniecenia, odkształcenia, temperatura która powoduje mikroodkształcenia termiczne prowadzące często do dekalibracji głowic lub platerów. Większość dysków nie jest zamknięta hermetycznie. Do uszkodzeń mechanicznych zaliczamy także uszkodzenia zespołu napędowego czyli silnika lub łożyska oraz awarie powstałe w wyniku uszkodzenia elektroniki wewnętrznej.

Pojęcie “odzyskiwanie danych” oznacza dostęp do logicznie i/lub fizycznie uszkodzonego dysku, którego użyteczna kopia bezpieczeństwa nie istnieje.