Profesjonalne odzyskiwanie danych | Ram-serwis Profesjonalne Odzyskiwanie Danych
Profesjonalne Odzyskiwanie Danych
 

Uszkodzenie mechaniczne dysku mjest częstą przyczyną utracenia danych. Jeśli zmagasz się właśnie z taką awarią, warto poznać przyczyny uszkodzenia dysku twardego i poddać nośnik specjalistycznej diagnozie. Ram-serwis Odzyskiwanie Danych to miejsce, w którym niezależnie od rodzaju uszkodzenia dysku, zajmiemy się nim w sposób profesjonalny. W sprawny sposób zrealizujemy także odzyskiwanie danych, na czym w takiej sytuacji zależy większości z naszych klientów.

Przyczyny uszkodzenia dysku twardego

Najczęstszym objawem występującym przy uszkodzeniach mechanicznych dysku jest charakterystyczne stukanie ramienia głowic (pozycjonera) przy jednoczesnym braku detekcji napędu w biosie i systemie.

Co to jest uszkodzenie mechaniczne nośników danych?

Uszkodzenia mechaniczne występują najczęściej w sytuacjach gdy sprzęt komputerowy nie jest odpowiednio zabezpieczony przed przegrzaniem się nośnika danych, w przypadkach przeciążenia występującego w chwilach przenoszenia sprzętu działającego czy wręcz podczas upadku nośników danych. Objawem uszkodzeń mechanicznych dysku może być głośna lub dziwna praca nośnika, brak pracy silnika napędu platerów, stukanie głowicami i głównie brak detekcji dysku w systemie oraz w BIOS-ie komputera. Czasami taka detekcja występuje - lecz są to rzadkie przypadki. Do podstawowych czynników powodujących uszkodzenia mechaniczne dysku twardego należą: wstrząsy i uderzenia (często podczas pracy nośnika), zgniecenia, odkształcenia, temperatura, która powoduje mikroodkształcenia termiczne prowadzące często do dekalibracji głowic lub platerów, uszkodzenia termiczne głowic oraz wysoka wilgotność.

Większość dysków nie jest zamknięta hermetycznie! Do uszkodzeń mechanicznych zaliczamy także uszkodzenia zespołu napędowego, czyli silnika lub łożyska oraz awarie powstałe w wyniku uszkodzenia elektroniki wewnętrznej, czyli przedwzmacniacza głowic. Odzyskiwanie danych przy tego rodzaju uszkodzeniach, czyli mechanicznych jest oczywiście możliwe, ale nie we wszystkich przypadkach. Zapiłowanie powierzchni magnetycznej zapisu nośnika (na talerzach) może spowodować trwałą lub częściową utratę danych.

 

foto: Zapiła powierzchni magnetycznej talerza dysku.


foto: Zerwana głowica-slider.


foto: Zerwane HGA ramienia głowicy

Zerwane głowice w wyniku przepięcia
foto: Zerwane głowice w wyniku przepięcia

 

Ram-serwis Odzyskiwanie Danych - uszkodzenia mechaniczne dysku

Uszkodzenia mechaniczne dysku twardego mogą wiązać się z utraceniem ważnym plików. Odzyskiwanie danych z dysku w takiej sytuacji to usługa, którą najlepiej powierzyć specjalistom. Zachęcamy do tego, by wszelkie uszkodzenia mechaniczne skonsultować z naszym zespołem, a my opracujemy najlepszy sposób działania. W zakres naszych usług wchodzi także naprawa elektroniki dysku twardego, dlatego jeśli prześlesz nam swój nośnik, jesteśmy gotowi na każdy możliwy scenariusz.

 

Zadzwoń i bezpłatnie skonsultuj swój problem
Całodobowa pomoc technicznatel. 692 106 189 - czynny 24h/7dni
Zadzwoń i poproś o rozmowę z technikiem.
Poradzimy Ci jak postępować a być może
uda się rozwiązać problem przez telefon.


Jeśli masz dodatkowe pytania - kliknij tutaj i Napisz do nas skonsultuj się z nami

 

 


SZYBKA REAKCJA

Najszybszy możliwy czas realizacji dostępny w dowolnym miejscu.

TECHNOLOGIA

Zaawansowany sprzęt i zastrzeżona technologia.

BEZPIECZEŃSTWO

Certyfikowane bezpieczeństwo odzyskiwania danych.

DOSTĘPNOŚĆ NASZEJ USŁUGI

Możliwość wykonania diagnozy nośnika w soboty jak również w niedziele czy dzień swiąteczny.

CZĘŚCI

Bogata baza części zamiennych do nośników danych.

DOŚWIADCZENIE

Wykfalifikowana kadra specjalistów z dużym i ciągle rozwijającym się doświadczeniem w branży data recovery.

ODZYSKIWANIE DANYCH

ODZYSKIWANIE DANYCH Z DYSKU TWARDEGO ODZYSKIWANIE DANYCH Z DYSKU TWARDEGO
ODZYSKIWANIE DANYCH ZDJĘĆ FOTOGRAFICZNYCH ODZYSKIWANIE DANYCH ZDJĘĆ FOTOGRAFICZNYCH
ODZYSKIWANIE DANYCH Z MacOS ODZYSKIWANIE DANYCH Z MacOS
ODZYSKIWANIE DANYCH Z SERWERÓW ODZYSKIWANIE DANYCH Z SERWERÓW
ODZYSKIWANIE DANYCH Z MACIERZY RAID ODZYSKIWANIE DANYCH Z MACIERZY RAID
ODZYSKIWANIE DANYCH Z DYSKU SSD ODZYSKIWANIE DANYCH Z DYSKU SSD

DLACZEGO WŁAŚNIE MY?

DOŚWIADCZENIE POPARTE LICZNYMI CERTYFIKATAMI
DOŚWIADCZENIE
Jesteśmy ekspertami i pasjonatami odzyskiwania danych. Nasze 18-letnie doświadczenie to gwarancja bezpieczeństwa Twoich danych.
SZYBKA DIAGNOZA
SZYBKA DIAGNOZA
Wiemy jak ważny może być dla Ciebie czas, dlatego oferujemy szybką diagnozę i krótki termin odzyskania danych.
BEZPŁATNA KONSULTACJA
BEZPŁATNA KONSULTACJA
Przekażemy Tobie wskazówki oraz porady jak najlepiej zabezpieczyć nośnik i jakie podjąć kroki, aby nie zwiększać uszkodzenia nośnika oraz utraty danych.
TWÓJ DYSK WYDAJE DZIWNE DZWIĘKI?
UTRACIŁEŚ WAŻNE DANE?

Skontaktuj się z nami już teraz.
Szybko i skutecznie usuniemy awarię każdego komputera.
Sprawdź i przekonaj się.
KLIENCI O NAS!
Klienci ocenili firmę "Ram-Serwis" na 4,9/5 poprzez 125 niezależnych opini.
Usługa odzyskania plików - , 2021-10-15 13:43:00
5/5
Bardzo jestem wdzięczny za okazaną pomoc w odzyskaniu danych z uszkodzonego dysku twardego. Panowie z Ram-serwis Odzyskiwanie Danych wykazali się dużym profesjonalizmem i uratowali moje zdjęcia z okresu 20 lat. Szybko, sprawnie i poza godzinami otwarcia firmy. Dwie inne firmy (wiem już że nie należy powierzać dysków w serwisach komputerowych) nie dały radę a wręcz tylko zaszkodziły. Cenne uwagi, miła obsługa i szybkość działania. POLECAM !!!!
Usługa odzyskania plików - , 2020-07-30 12:40:00
5/5
Ram-Serwis Odzyskiwanie danych poraz kolejny, chyba już 5, doskonale poradziło sobie z przypadkiem niemal beznadziejnym. Super komunikacja i czas realizacji zlecenia. I tradycyjnie w ludzkich pieniądzach. Dziękuję i polecam serdecznie.
Usługa odzyskania plików - , 2020-07-27 19:07:00
5/5
Firma świadcząca usługi na najwyższym poziomie, pełny profesjonalizm ! Bardzo dobry kontakt mailowy, informowanie klienta na bieżąco co do uszkodzeń i kosztów ! Krótkie terminy realizacji! Polecam Ram - serwis i ich profesjonalizm!!
Usługa odzyskania plików - , 2019-07-26 12:02:00
5/5
Profesjonalna, rzetelna firma. Duża troska o bezpieczeństwo powierzonych danych. Szybko zrealizowana usługa. Dane odzyskane w 100%. Dziękuję i polecam.
Wszystkie 125 opinii możesz przeczytać na stronie Opinie klientów o usługach odzyskiwania firmy Ram-Serwis
Ram-serwisOdzyskiwanie Danych Poland 61-655  Poznań Osiedle Na Murawie 13/4 NIP: 584-237-48-73 Tel. 692 106 189 - 24/h Tel. 608 160 108
Znajdziesz nas na: Ram-serwis Odzyskiwanie Danych
Mapy stron  sitemap

 

 

 

 

 

Ram-serwis Odzyskiwanie Danych specjalizuje się w usłudze profesjonalnego odzyskiwania danych. Podstawą naszej oferty jest odzyskiwanie utraconych danych z uszkodzonych dysków twardych
 oraz innych  nośników danych tj. dyski twarde, SSD, karty pamięci, SIM, pendrive, dyktafony  itp. W naszej firmie pracują specjaliści posiadający ogromną wiedzę w tej dziedzinie, którzy 
kochają to co robią i starają się pomóc każdemu z naszych klientów. Mamy świadomość że utrata ważnych danych jest dla naszych klientów poważnym problemem. Są to czasami zdjęcia dziecka
począwszy do narodzin lub zdjęcia z wakacji które już się nie powtórzą. Mogą to być również ważne dokumenty np. firmowe. Dlatego robimy wszystko co w naszej mocy aby zobaczyć uśmiech
zadowolonego klienta. Naszym mottem jest "KLIENT JEST NASZYM PRZYJACIELEM....", czego dowodem są liczne rekomendacje i podziękowania jakie otrzymaliśmy od naszych klientów.
Nasze laboratorium odzyskiwania danych wyposażone jest w sprzęt z najwyższej półki jaki jest w tej chwili dostępny. Posiadamy komorę laminarną (bez pyłową) pozwalającą na bezpieczne otwarcie
i pracę na otwartych nośnika danych. Jesteśmy oficjalnym partnerem firmy Western Digital oraz Seagate. Nasi  klienci mogą liczyć z naszej strony  na pełen profesjonalizm  pod względem
technicznym, pod względem kontaktu z klientem a co najważniejsze poufności danych która dla naszych klientów jest bardzo ważna. Na naszej stronie internetowej www.ram-serwis.pl znajdziecie
Państwo między innymi  cennik naszych usług, szczegółowe opisy różnych awarii nośników danych i wiele cennych rad dotyczących obsługi sprzętu komputerowego.
Jeśli macie Państwo problem z nośnikami danych, serdecznie zapraszamy do skorzystania z naszych usług, a wasz problem zostanie szybko rozwiązany.

 Motto: Jeden bajt wart sto słów a jeden plik może być bezcenny...                                                                                                   Skrypt Ver. SRS.L25s